Genel merkezde görüştüler… Odatv perde arkasını açıklıyor: Lütfü Savaş’a ‘Özel’ teklif

CHP’de Lütfü Savaş belirsizliği devam ediyor. Bugün CHP Lideri Özgür Özel ve Lütfü Savaş genel merkezde bir araya geldi. Görüşmenin detaylarına ise Odatv ulaştı. Odatv’nin CHP kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Özgür Özel görüşmede Lütfü Savaş’a Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için partinin yeni bir isim belirlemek istediğini iletti. Özel’in ayrıca, Savaş’ın adaylıktan kendiliğinden çekilerek belirlenecek diğer aday konusunda kolaylık sağlamasını istediği kaydedildi.

LÜTFÜ SAVAŞ’TAN GÖRÜŞME SONRASI ÇEKİLME SİNYALİ

Genel Başkan Özgür Özel’le görüşen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’tan açıklama geldi. Savaş, Özel ile görüşmesinin ardından CHP Hatay İl Başkanlığı önünde toplanan kalabalığa telefondan, “Herkese selam söyle, yarın çok daha büyük bir mitingde açıklamalarımız olacak. Şu anda çok daha fazla bir şey söylemek doğru değil. Yarın hep birlikte ne yapacağımızı Hatay halkıyla paylaşacağız” diye seslendi.

EŞİNDEN BAĞIMSIZ ADAYLIK SİNYALİ

Lütfü Savaş’ın eşi Nazan Savaş ise önceki gün eşiyle birlikte bir fotoğrafını “Yolumuza devam ediyoruz” notuyla paylaştı. Herhangi bir CHP logosu ya da amblemi olmadan yapılan paylaşımda parti isminin de geçmemesi dikkat çekti. Bu paylaşım Savaş’ın CHP adayı olmaktan çekilse bile gelişen bağımsız aday olarak seçime girme planı olduğu tartışmalarını alevlendirdi.

KARAR İÇİN SON GÜN

YSK’nın açıkladığı seçim takvimine göre adaylık için il ve ilçe seçim kurumlarına siyasi partilerin listelerini teslim etmesi için son gün 20 Şubat 2024 saat 17:00’de sona eriyor.

NE OLMUŞTU

Hatay’ın mevcut büyükşehir belediye Başkanı Lütfü Savaş, yerel seçimler için yeniden aday gösterilmişti. Savaş’ın adaylığı açıklandıktan sonra ise tepkiler peş peşe yükselmiş 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde Hataylılar tarafından protesto edilmişti. Savaş’a gelen tepkiler sonrası, CHP’nin Ankara’da düzenlediği aday tanıtım toplantısında ismi de okunmamıştı. Bu da Hatay’da adayın CHP adına değiştirilebileceğine dair yorumlara neden olmuştu.

Arda Ormancı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x