Umut Candan Gizli Kapaklı Evlenen Kızı Nihal Candan’ın Düğününde Kur’an Okunsun İstemiş!

Kara para aklama ve çete üyesi olma gibi suçlamalardan tutuklanan Bahar Candan ve Nihal Candan cezaevine gönderildi. Sosyal medya fenomeni kardeşlerin annesi Umut Candan’ın ortaya çıkan son açıklamaları kısa sürede gündem oldu.

Dilan ve Engin Polat çiftinin tutuklanmasından sonra birçok fenomen mercek altına alınmıştı ki, bu isimler arasında Bahar ve Nihal Candan kardeşler de yer aldı.

Ultra lüks yaşamlarına dair yaptıkları paylaşımlarla eleştirilen sosyal medya fenomeni Candan kardeşler kara para aklama ve çete üyesi olma suçlarından 14 Kasım günü gözaltına alınmıştı.

16 Kasım Perşembe günü tutuklanan Bahar ve Nihal Candan kardeşler cezaevi koşullarıyla mücadele ederken anneleri Umut Candan’dan açıklamalar geldi.

Show Haber’e özel açıklamalarda bulunan anne Candan yaptığı çarpıcı açıklamalarla gündemi yeniden hareketlendirdi.

Umut Candan, “Instagram’da Bahar soytarılık yaptıkça tıklandı, tıklamasalardı. Bahar Candan’ı onlar ortaya çıkardı ve linç ediyorlar şimdi. Bahar gerçek bile değil her şeyi sahte. Soytarılık yaptıklarında tıklamasalardı. Halk istedi o da devam etti.” ifadelerini kullandı.

“Koleje gitmeselerdi benim çocuklarım öyle düşkün olmayacaktı” diyen anne Candan’ın yeni ifadeleri de ortaya çıktı.

Eminim birçoğunuz duymuşsunuzdur, Nihal Candan’ın gizli saklı evlendiği ortaya çıkmıştı. Hatta fenomenin kendisi herhangi bir paylaşımda da bulunmadı.

Evlendiği kişinin ise Nihal Candan’ın yüzünü emojiyle kapatarak elini tuttuğu iş insanı Mehmet Faruk Çiçek olduğunu öğrenmiştik.

Çiçek’in avukatı tutuklamaların ardından “Müvekkilin, mensubu olduğu ailenin gelenekleri ve mahremiyet isteği nedeniyle eşi Nihal Candan ile yapmış oldukları evlilik, kamuoyuna bilinçli olarak duyurulmadı.” açıklamasında bulunmuştu.

Kızı Nihal’in sessiz sedasız dünyaevine girmesi hakkında detaylara değinen Umut Candan “Kızım Nihal 4 aydır evli. Daha kocasının yanında yemek yiyemiyor o kadar utangaç. Kocasından utanan elalemi nasıl dolandırır?” dedi.

‘Koca kutsaldır. O yüzden hep diyordum ‘Kızım bir an önce evlenin. Sizinle çok uğraşıyorlar. Başınıza bir hal getirecekler.’ Hazırlık yapıyordu. Nikahı çok aceleye gelmişti.

“Biz dışarıda dürümle, simit ve çayla mutlu olan insanlarız. Zaten kızımın düğünü çok aceleye gelmişti. O öyle kıyılmak zorunda kaldı. ‘Düğünde eş, dost, akraba güzelce toplanırız’ demiştim.” dedi.

‘Nasıl bir düğün yapsak? Kır düğünü mü yapsak yoksa yazı mı beklesek? Kimleri davet etsek? Biz bunları konuşuyorduk.’

Ayrıca fenomenlerin annesi Umut Candan’ın “‘Düğünde Kuran okunsun, alkollü olmasın’ dedim.” açıklaması da epey dikkat çekti.

Sizin konu hakkındaki düşüncelerinizi de merakla bekliyoruz…

Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x